Józsué fája

 
 

  Bár Magyarországon még nem igen találkozni ilyen hihetetlenül ügyes és egyedi konténer házakkal, a lehetőség mára adott, hiszen csak a fantázia szab határt ezeknek a remekműveknek. Több cég is foglalkozik itthon konténer bérléssel, értékesítéssel, egyedi konténer átalakításokkal és szerencsére az emberek számára is egyre ismertebb ennek a ma még új technikának a világa. 
 Lássuk hát, hogy világszerte milyen konténer építészeti remekművekkel is találkozhatunk!

Egy kilencven holdas telken elhelyezkedő konténerház, mely a Józsué fája névre lett keresztelve, először a londoni központú Whitaker stúdióban lett megálmodva, majd ezt követően a kies kaliforniai hegyoldalban vált valósággá. Az ide látogatók, mialatt a kopár földterületet kémlelik, egy olyan projektre lelhetnek Józsué fájánál, mely eredetileg James Whitaker vezető tervezőmérnök vizualizációja volt, de mindeddig nem valósult meg.
A kétszáz négyzetméter alapterületű lakás több konténert foglal magában, melyek egy csillag sugaraira emlékeztető külső vázként meredeznek.

  Minden egyes konténer úgy lett elhelyezve, hogy maximálisan kihasználja a területi adottságokat, mind látképben, mind domborzatilag, így alakítva ki privát termeket a különböző funkciók szerint. Az épület három hálószobát, egy konyhát, és egy tágas nappalit rejt, melyek mindegyike máshogy adja vissza a Józsué fájának hangulatát. Ráadásul, egy garázs is beépítésre került, melynek tetején az épület energiafelhasználását ellátó napelem rendszer kapott helyet.